15 Kasım 2011 Salı

Ortaçağ...

Hani bizim ülkemize bir turist geldiğinde onları fasıllara, Türk gelenek ve göreneklerini yansıtan gecelere götürürüz ya, işte biz de Prag' a gittiğimizde onların danslarını görmek, müziklerini dinlemek istedik. "Bi daha mı gelicez Prag 'a" mantığıyla "Orta Çağ" gecesine katıldık ;)
O dönemi yansıtan eşyalar, giysiler, güzel kızlar, ateşli ve yılanlı danslar, falcılar, bol siyah bira, kendini bir dönem filminde yer alıyormuş gibi hissetmek; sanırım, anlatılmaz yaşanır...2 yorum:

  1. Selam :) Fotoğraflar mekan çok güzel de biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz acaba? Ne çeşit yemekler dark ale dışında ne çeşit içecekler vardı müzikler vs.. aklınızda kalan her şey. Biraz bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Merhabalar:)Sanırım biraz geç cevap verdik:( 2011 yazında eşimle birlikte katıldığımız tur kapsamındaki ekstra bir geziydi ortaçağ gecesi. Açıkcası eşimle birlikte oturduk ve hatırlamaya çalıştık,tahmin edersiniz ki üzerinden biraz zaman geçti:(Gittiğimiz mekan biraz mahzeni anımsatıyordu ve mum ışıklarıyla aydınlatılıyordu.o gece bütün bölümler farklı turist grupları ile doluydu.Biz Turk grubu olduğumuz için bize hazırlanan menü domuz etsiz bir menüydü(tavuk+patates). Öncesinde bizim çok da beğenmediğimiz bir çorba ikram edildi.Gösteri ekipleri bölümler arasında dolaşıp,samimi sıcak bir ortam yaratıyorlardı.Tabi onların hep sizin bulunduğunuz bölümde kalıp gösteri yapmasını istiyorsunuz ama bu pek mümkün olmuyor.Müzikler eğlenceli,kızlar ve danslar etkileyiciydi.Bizim gittiğimiz yer merkezdeydi.Ayrıca şunu özellikle belirtmek isterim,Prag inanılmaz güzel bir yer muhakkak gidin ama seçtiğiniz otele dikkat edin,çünkü otel odalarına girip bavulları karıştırabiliyorlar,hırsızlık had safhada..Umarım yardımcı olabilmişimdir.Ben teşekkür ederim:)

      Sil